PC sestava Intel i5- 2500k, 8GB, SSD, AMD Radeon, Windows

Cena: 5 000 Kč
  • Typ procesoru: Intel Core
  • Operační paměť: 5 - 8 GB

Kompletní sestava výkonného PC

Čtyřjádrový procesor Core i5-2500K, 3,3GHz (SandyBridge), odemčený násobič pro možnost snadného přetaktování

8GB RAM DDR3 v dual channel zapojení

základní deska ASUS P8Z68-V LE

80GB SSD systémový disk Intel

grafická karta AMD Radeon HD6850 1GB grafické paměti

přídavná zvuková karta SoundBlaster X-FI - pro nejlepší zvuk + konektor pro digitální propojení se zesilovačem

nezapojená DVD RW mechanika

400W ATX zdroj Chieftec

legální instalace Windows 10 (upgrade z Windows 8)
-----------------------------------------------------

Čtyřjádrový procesor Core i5-2500K, 3,3GHz - velmi výkonný, plnohodnotný procesor, vhodný na hry, stříhání videa a jiné náročné výpočty, stejně tak úsporný pro multimédia, internet apod.

8GB RAM - aby práce se systémem byla svižná

80GB SSD disk Intel X25-M - kvalitní, starší SSD disk, MLC čipy, dobrá životnost, viz. výpis z SSD Toolbox, čtení až 250MB/s, zápis až 70MB/s, oproti plotnovému disku výrazně rychlejší práce se systémem. Do základní desky je možné připojit další SATA harddisky

AMD Radeon HD 6850 1GB - testy např. zde: http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/graficke-karty/test-sapphire-amd-radeon-hd-6850-a-hd-6870-nova-sila-grafickeho-mainstreamu-prichazi-10.html

Většinu her lze se správným nastavením hrát i dnes. Vzhledem ke stáří grafiky vhodné pro dobové hry, nebo dnešní hry s nižším nastavením.

Dostatek výstupů pro připojení více monitorů (např. 2 monitory pro práci + TV ke sledování filmů, 2x DVI, 1x HDMI, 1x DisplayPort).


SoundBlaster X-FI - jedna z nejlepších zvukových karet pro PC, množství nastavení, efektů a funkcí. Dodáno s modulem, který umožňuje připojit k zesilovači digitálně a to jak koaxiálním kabelem, tak také optickým kabelem pro nejlepši přenos signálu zcela beze ztrát.


DVD RW mechanika je přítomna, ale je nezapojena. Jde o starší ATA konektor. Pro použité by bylo nutné koupit redukci na SATA a nebo zcela nový kus (vzhledem k cenám nových). Nicméně je součástí sestavy, tak ponechávám. Funkčnost nezaručuji, nepoužil jsem ji mnoho let, dnes se optická média používají již zřídka.


Základní deska má dostatek USB 3 konektorů vč. přídavných USB 3 na přední straně skříně.


licence Windows 10 - na PC je předinstalován funkční a aktivovaný Windows 10. Jde o licenci na Windows 8 (číslo přiloženo) vztahující se na jeden hardware, což je tato sestava, je legálně updatovaný na Windows 10.
------------------------------------------------------

Známé nedostatky

- zapínací tlačítko je vnitřně ulomené, dá se zmáčknout, dá se případně i vyndat, je to starý známý neduh těchto, jinak velice kvalitních, skříní, tlačitko bylo na umělohmotných packách, které časem vždy prasknou
- monitoring teploty někdy ukazuje, že má procesor 90°C, ne nemá, na desce je špatné čislo teploty, někdy ukazuje teplotu správnou, někdy velmi vysokou, tímto údajem se řídí i rychlost ventilátoru. Pokud po zapnutí PC BIOS detekuje vysokou teplotu, protestuje (pípá), měření teploty se tak dá v BIOS vypnout. Pokud kvůli chybnému údaji příliš hlučí ventilátor na procesoru, lze k ovládání a ztišení použít např. program SpeedFan, který ponechávám nainstalovaný. Je nastavený pro konstantní rychlost ventilátoru a po spuštění ventilátor zpomalí. Že čidlo na desce neukazuje správnou teplotu lze ověřit např. programem CoreTemp, který ukazuje konkrétní teplotu jader, a tím správnou. Procesor je opravdu zcela v pořádku, se standardními teplotami, provozuji jej takto už roky.


Důvod prodeje - přechod na silnější sestavu. Záruka na odzkoušení 14 dní od prodeje. Vzhledem k povaze zboží upřednostňuji osobní předání někde v Ostravě nebo okolí. Při osobním předání v Ostravě možno předvést u Vás doma.


Sestava je prodávána tak, jak je. Stačí připojit do elektřiny, k Internetu a ihned fungovat.

ID: 14268265 Naposledy upraveno 10.12.2018 v 07:28


Ostrava 8 (708 00)

Odpovědět na inzerát

Další podobné inzeráty: PC sestavy v Ostravě